TROCHĘ INFORMACJI O STRONIE

Strona ta opisuje urządzenia stosowane w sterowaniu ruchem pociągów (srk) zwane obecnie automatyką kolejową. Dotyczy to takich urządzeń jak sterowanie napędami zwrotnic, światłami ( sygnały) na semaforach i innych sygnalizatorach, zabezpieczeniem pociągów na szlaku, zabezpieczeniem przejazdów kolejowych itp.

Ale uprzedzam – nie radzę schematów i opisów na stronie brać „dosłownie”. Większość materiałów była przeznaczona do szkolenia i w związku z tym są tam celowo ukryte różne błędy które należy wychwycić przy analizowaniu materiału. Dla ludzi myślących (a tacy muszą być niestety automatycy) znalezienie błędu to nie problem. Wymaga to do myślenia nad tym, co się robi a nie bezmyślnego wkuwania materiału.

Więcej materiału (łącznie z tym dostępnymi na tej stronie) oraz wszelkie nowości są dostępne na stronie www.automatyka.ndl.pl . Poza tym jest tam sporo ( a będzie więcej) innych wiadomości niezwiązanych z ruchem pociągów.

Dostępne jest również forum automatyków pod http://usrk.pl/

Zrezygnowałem z częstej aktualizacji strony z tego powodu, iż od dawna jestem nieczynny zawodowo. Teraz to już tylko zabawa elektroniką, wyjazdy na ryby jak ładna ciepła pogoda, spacerki itp. Trochę zajmuję się i forum ale bardzo mało – tam jest w zasadzie inny admin główny.